AGM akumuliatoriai: ką turite apie juos žinoti
AGM akumuliatoriai – populiari ir daug kur pritaikoma technologija. „MiroMAX“ asortimente esantys 12V, 7 ir 12 Ah AGM akumuliatoriai gali tarnauti įvairiems poreikiams. Jie pritaikomi ne tik transporte, tačiau įprastai naudojamos pramonėje. Šių akumuliatorių privalumai ir eksploatacinės savybės lemia, jog jais gali pasikliauti daugelis pramonės šakų, ypač ten, kur reikia neblogo cikliško patvarumo, greito įkrovimo ir galimybės greitai suteikti didelį energijos kiekį (pvz., avariniam naudojimui). Tačiau ar viską žinote apie šiuos akumuliatorius? Kokie yra jų pliusai, koks jų tarnavimo laikas, kur juos galima panaudoti? Visa tai apžvelgsime šiame straipsnyje.
AGM akumuliatoriai: technologija
AGM arba sugeriančio stiklo kilimėlio (angl. Absorbent Glass Mat) akumuliatorių technologija – unikalus sprendimas. Šie akumuliatoriai naudoja smulkius stiklo pluošto kilimėlius, kurie sugeria ir apgaubia elektrolitą, esantį akumuliatoriuje. Jie taip pat yra atsparūs elektrolito išsiliejimui ir būna tvirtos konstrukcijos, kuri atlaiko vibracijas bei smūgius. Būtent dėl to jie yra mėgstami pramonėje ar didelės apkrovos aplinkoje.
Dėl mažos vidinės varžos, jų išėjimo srovė yra didelė, o įkrovimas – efektyvus, todėl AGM akumuliatorių tarnavimo laikas gali būti ilgesnis nei įprastų švino rūgšties akumuliatorių. SB tipo AGM akumuliatoriai, kuriuos siūlo „MiroMAX“, turėtų atlaikyti ~250 ciklų, o pagal EuroBatt specifikaciją gauna 6–12 metų ilgaamžiškumo reitingą (priklausomai nuo modelio).
Dėl to jie tinka nepertraukiamo maitinimo šaltinių (UPS) sistemoms, avarinio atsarginio maitinimo sistemoms ir kitoms svarbiausioms elektros energijos tiekimo reikmėms.
Dar viena labai svarbi jų savybė – tai, kad AGM akumuliatoriai nereikalauja priežiūros. Jie nėra aptarnaujami.
Skirtingai nei su kai kuriais kitais jų tipais, AGM variantuose nereikia reguliariai pildyti vandens ar stebėti elektrolito lygio. Tokia paprasta priežiūra sumažina veiklos prastovas ir su akumuliatorių priežiūra susijusias išlaidas.
Be to, AGM akumuliatoriai optimaliai veikia įvairiose temperatūrose ir užtikrina pastovų veikimą ekstremaliomis sąlygomis. Šis pritaikomumas išplečia jų pritaikymo galimybes įvairiose pramonės srityse.
AGM akumuliatoriai: pritaikymas
Mūsų siūlomi AGM akumuliatoriai lengvai pritaikomi begalėje sričių. Apžvelkime keletą populiariausių vietų, kur jie naudojami.
Nepertraukiamo maitinimo šaltiniai (UPS) – šie akumuliatoriai dažnai pritaikomi UPS sistemose. Jų tikslas – momentinis energijos tiekimas tuo atveju, kai sutrinka tiekimas iš pagrindinio, tinklinio šaltinio. Dėl to, kad nėra reiklūs priežiūrai bei greit įsikrauna, jie užtikrina veiklos tęstinumą (pvz., duomenų centre, gamybos linijose ir ne tik).
Medicinos prietaisai – medicinos srityje AGM akumuliatoriai nuolat tiekia energiją gyvybes gelbstintiems ir sveikata besirūpinantiems prietaisams, pvz., defibriliatoriams ir stebėjimo prietaisams. Stabilumas ir sandari konstrukcija atitinka griežtus reikalavimus, keliamus medicininiams įrenginiams.
Laboratorinė ir analitinė įranga – tokie akumuliatoriai gali maitinti elektroninius tyrimo prietaisus teismo ekspertizės ir mokslinėje aplinkoje. Jie leidžia rinkti duomenis ir įkalčius, juos iš karto apdoroti.
Elektromagnetinė, geofizinė įranga – akumuliatoriai suteiks energiją geofiziniams prietaisams, kurie turi būti labai atsparūs atšiaurioms sąlygoms.
Priešgaisrinės signalizacijos ir saugos sistemos – AGM akumuliatoriai naudojami priešgaisrinės signalizacijos sistemose, kad leistų nenutrūkstamai stebėti situaciją ir suteiktų perspėjimą tuo atveju, jei dėl gaisro ar kitos priežasties kiltų pavojus.
Fotovoltinės sistemos – šie akumuliatoriai neretai naudojami kaupti energiją saulės elektrinėse. Jie efektyviai kaupia energiją, todėl ją gali perduoti panaudojimui tada, kai to labiausiai reikia.
Valdymo, reguliavimo sistemos – AGM akumuliatoriai užtikrina nepertraukiamą valdymo ir reguliavimo sistemų veikimą. Taip įmanoma palaikyti sklandžią įvairių procesų veiklą.
Elektriniai dviračiai – AGM akumuliatoriai yra lengvas ir efektyvus sprendimas, tinkantis elektrinėms transporto priemonėms. Jie sveria ne itin daug bei gali pasiūlyti neblogą galingumą.
Elektrinis neįgaliojo vežimėlis – AGM akumuliatoriai pakankamai dažnai yra naudojami elektriniuose vezimeliuose. Naudotojams tinka patraukli kaina bei didelis patvarumas.
Kodėl LiFePO4 technologija gali tikti labiau nei AGM?
Jeigu kalbame apie AGM akumuliatorių technologiją, jos privalumus ir trūkumus, reikia į viską pažiūrėti ir šiek tiek plačiau. Viena iš alternatyvų – LiFePO4 akumuliatoriai, kurie darosi vis populiaresni. Pasirodo, tam tikrais atvejais jie gali būti net tinkamesnis variantas už sugeriančio stiklo kilimėlių sprendimą. Pasižiūrėkime, kodėl taip yra.
LiFePO4 (ličio geležies fosfato) akumuliatoriai tapo mėgstamu pasirinkimu pramoninėje aplinkoje ir dažnai pasirodo esantys net tinkamesni už AGM (absorbcinio stiklo kilimėlių) technologiją. Tokią preferenciją lemia keli pagrindiniai dalykai. Visų pirma – ličio geležies fosfato akumuliatorių ilgaamžiškumas, patikimumas ir kiti techniniai aspektai, svarbūs pramoninėms reikmėms.
Ilgaamžiškumas/tarnavimo laikas
Dažniausiai LiFePO4 akumuliatoriai suteiks gerokai didesnį įkrovimo ir iškrovimo ciklų rezervą, palyginti su AGM akumuliatoriais. Ličio geležies fosfato variantai neretai tarnauja ir virš 4 000 ciklų. Na, o AGM paprastai veikia iki 500 ciklų, priklausomai nuo iškrovų.
Energijos tankis
LiFePO4 akumuliatoriai dažnai tankiau sulaiko energiją, todėl mažas ir lengvas akumuliatorius vis tiek gali būti pakankamai galingas. Ši savybė tampa labai svarbi aplinkoje, kur nėra daug erdvės.
Nors AGM akumuliatoriai irgi nėra pernelyg sunkūs ar dideli, tačiau paprastai jie pasižymi mažesniu energijos tankiu, lyginant su šiais konkurentais, todėl, norint sukaupti panašų energijos rezervą, reikia daug daugiau erdvės.
Įkrovimo efektyvumas
Vėlgi, ličio geležies fosfato akumuliatoriai turi maždaug 10–20 % didesnį įkrovimo efektyvumą nei jų AGM tipo analogai. Pastarieji ilgiau kraunasi ir mažiau efektyviai kaupia energiją, kas pramonėje yra labai svarbu.
Patikimumas
Abu akumuliatorių tipai gali būti laikomi pakankamai patikimais. Tačiau AGM konstrukcija yra jautresnė aukštai temperatūrai ir netinkamam įkrovimui (bent jau labiau nei LiFePO4).
Ekonominė nauda
Nors pirkimo kainos gali būti didesnės, dėl ilgesnio LiFePO4 akumuliatorių tarnavimo laiko ir mažesnės priežiūros, tokio pasirinkimo ekonominė nauda būna aukštesnė.
Pagal kokius parametrus rinktis AGM akumuliatorius pramonei?
Pagrindiniai parametrai yra šie:
- Talpa ir talpos santykis su matmenimis;
- Tarnavimo laikas (pagal ciklus), įvertinant numatomą įkrovimo ir iškrovimo ciklų skaičių;
- Įkrovimo efektyvumas, įvertinant, kaip efektyviai akumuliatorius konvertuoja įeinančią energiją;
- Kaina;
- Darbinės temperatūros diapazonas, nustatant tinkamumą aplinkos sąlygoms;
- Techninės priežiūros reikalavimai, užtikrinant suderinamumą su keliamais standartais, siekiant užtikrinti, kad pasirinkimas atitiktų pramonėje galiojančius apribojimus.
Kaip įsigyti AGM akumuliatorius?
Savo verslo ar pramonės poreikiams skirtus AGM akumuliatorius galite įsigyti tiesiog internetu per „MiroMAX“ internetinę parduotuvę. Prekę galite įsidėti į krepšelį, pasirinkti patogiausią pristatymo metodą ir greitai gauti užsakymą savo nurodytu adresu.
Prieš perkant siūlome kreiptis į mus el. paštu miromax@miromax.lt arba telefonu +370 700 30 154. „MiroMAX“ specialistai įsigilins į Jūsų poreikius bei galės pateikti pasiūlymą norint įsigyti šiuos akumuliatorius ar kitą produkciją.
Jeigu prekę turime sandėlyje, ją visoje Lietuvoje pristatyti galime vos per 24 valandas. Mūsų AGM akumuliatorius naudoja ir privatūs asmenys, ir unikaliose nišose veikiantys verslai, ir įvairių pramonės segmentų lyderiai.