Atidaryti pilną svetainės versiją

Pakabinami elektriniai varikliai valtims: faktoriai, kurie padės internetu pasirinkti geriausią

Turite motorinę valtį, planuojate ją įsigyti ar susiduriate su jos variklio problemomis? Esate kaip tik ten, kur reikia. Šiame straipsnyje apžvelgsime pagrindinius faktorius, kurie daro įtaką pakabinamo, būtent elektrinio variklio pasirinkimui. Tobulėjant technologijoms, elektriniai varikliai valtims tampa vis populiaresniu pasirinkimu dėl jų ekologiškumo, našumo ir tylaus veikimo. Tačiau nereikia daug ieškoti ir iš karto pasimato, jog yra tiek daug variantų, kad išsirinkti tinkamą variklį, atitinkantį Jūsų konkrečius poreikius, gali būti sudėtinga. Šiame straipsnyje supažindinsime Jus su pagrindiniais faktoriais, į kuriuos reikia atsižvelgti, kai renkatės pakabinamo tipo variklį bei norite įsigyti geriausią variantą.

Elektriniai varikliai valtims | Miromax

Valties dydis ir svoris
 

Jūsų valties dydis ir svoris yra turbūt svarbiausi akcentai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį, kai ieškote geriausio variklio. Tiek benzininiam, tiek dyzeliniam, tiek ir elektriniam varikliui reikia būti pakankamai galingam, kad pavyktų išjudinti valtį bei pasiekti norimą greitį.

Čia didelės magijos nėra. Didesnėms, sunkesnėms ir daugiau žmonių bei daiktų gabenančioms valtims reikia galingesnių variklių. Prieš pirkdami pasikonsultuokite su „MiroMAX“ komanda arba susipažinkite su valties specifikacijomis, kad įsitikintumėte, jog pasirinkote elektros variklį, atitinkantį valties dydį ir svorį. Dažniausiai valties techniniame pase/specifikacijoje gamintojas nurodo, kokios galios variklis tinką Jūsų valčiai. Jei planuojate esamą pakabinamą vidaus degimo valties variklį pakeisti į elektrinį, galima drąsiai rinktis analogą pagal galingumą.

Nėra vienos formulės, kuri padėtų nustatyti reikiamą galią, todėl rekomenduojame konsultuotis.

Poreikis galiai ir greičiui
 

Traukos reikia tam, kad valtis nestovėtų vietoje. Labai svarbu, kad Jūsų elektriniai varikliai turėtų pakankamai jėgos tam, kad išjudintų valtį iš vietos net tada, kai joje yra didesnis svoris. Dažniausiai, beveik be išimčių, galia koreliuoja su greičiu. Kuo daugiau galios valties variklyje, tuo greičiau su ja galėsite skrosti vandens paviršiumi. Svarbu nepamiršti to, kokią įtaką Jūsų greitis turės pačio variklio akumuliatoriui. Svarbu suprasti, kad čia galia dažniausiai matuojama W, o ne AG, kaip daug kas gali būti įpratę su vidaus degimo varikliais, ir pats galios realizavimas skiriasi. Dėl to prie galingumo neretai būna nurodomas analogiškas galingumas benzininiam varikliui.

Didelio greičio palaikymas ir didelės įkrovos sulaikymas – vis dar didelis iššūkis šiuolaikinėms baterijų technologijoms. Norint išlaikyti didelį greitį, elektriniams pakabinamiesiems varikliams reikia didelės talpos akumuliatoriaus.

Akumuliatoriaus energija, reikalinga valčiai judinti, yra maždaug 10 kartų didesnė nei ta, kurios reikėtų automobiliui. Tarkime, kad su 10 HP/AG galios elektriniai valčių varikliai leidžia išvystyti 7–8 mazgų greitį (~13–15 km/h). Greitį norėsite padvigubinti? Reikės +/- 5 kartus daugiau galios!

Nepakankama trauka gali lemti tai, kad plaukti nebus smagu, valtis neatrodys manevringa, ypač sudėtingomis oro bei vandens sąlygomis, pavyzdžiui, esant stiprioms srovėms ar vėjui. Vertinant variklį, reikia atsižvelgti į norimą greitį, valties svorį, vandenį bei kliūtis.

Akumuliatoriaus talpa ir įveikiamas atstumas
 

Elektros varikliui reikia energijos, kurią jam duoda akumuliatorius. Todėl, kai pasirenkami elektriniai varikliai valtims, būtina atsižvelgti į akumuliatoriaus talpą ir, jeigu jis nurodomas – įveikiamą atstumą (nuotolį).

Čia, vėlgi, viskas gali būti labai individualu ir priklauso nuo to, kiek plaukiojate, kokiame vandens telkinyje tai darote ir ne tik. Atminkite, kad akumuliatoriaus talpa gali ištuštėti greičiau arba lėčiau, nei numatyta. Tai priklauso nuo tokių veiksnių, kaip: palaikomas greitis, valties apkrova ir vandens bei oro sąlygos. Ilgai plaukiant prieš srovę arba pagal priešpriešinį vėją, elektros energijos sąnaudos smarkiai išaugs.

Nepamirškite, kad kai kurie varikliai neturi integruoto akumuliatoriaus. Jį gali reikėti pirkti atskirai. Tokiu atveju palyginkite galią su talpa.


Optimalaus elektrinio pakabinamo variklio kojos ilgio parinkimas. Trumpa ar ilga “koja” ?
 

Daug kas dėmesį kreipia į galią, akumuliatorių talpą, kainą, tačiau pamiršta vieną tikrai svarbų akcentą – shaft arba kojos ilgį.

Šis komiškas pavadinimas apibūdina šios variklio dalies išvaizdą. Pagrindinė kojos paskirtis – užtikrinti, kad sraigtas būtų gerame gylyje. Per mažame gylyje esantis sraigtas laivagalio hidrodinaminiame šešėlyje negalės išvystyti reikiamos traukos ir veiks labiau kaip sunkusis maišytuvas, o ne kaip motoras. Giliau panardintas sraigtas visada yra efektyvesnis, tačiau padidėja pažeidimų rizika, kai plaukiate pro seklumas. Šiuo atžvilgiu tinkamas kojos ilgis priklauso nuo Jūsų vandens transporto priemonės transomo (laivagalio plokštės, ant kurios montuojamas laivo variklis) aukščio.

Elektrinio pakabinamo variklio kojos ilgis yra atstumas nuo variklio laikiklio viršutinio taško ant skersinio borto iki antikavitacinės plokštės, esančios tiesiai virš pakabinamojo variklio sraigto. Čia kojos ilgis turėtų būti 10–15 cm gylyje virš antikavitacinės plokštės. Jei gylis bus mažesnis arba didesnis, pakabinamas elektrinis variklis veiks neefektyviai.

Kojos ilgis turėtų atitikti Jūsų valties dugno aukštį. Jeigu ilgis netinkamas, elektriniai valčių varikliai ne tik, kad neduos naudos, bet ir kenks. Netinkamas ilgis sukelia kavitaciją ir gadina pačio variklio mazgus bei mažina efektyvumą. Norėdami nustatyti Jūsų valčiai tinkamą kojos ilgį, vadovaukitės valties gamintojo rekomendacijomis arba pasikonsultuokite su ekspertais.

Kai kurie elektriniai varikliai turi konfigūruojamą ir keičiamą kojos ilgį. Štai, kaip, pavyzdžiui, šis modelis. Jo all-in-one tipo sprendimas pritaikomas prie skirtingų laivelių ir yra labai universalus.

Išmanumas bei valdymas
 

Elektra varomi varikliai gali turėti labai įvairias valdymo galimybes, todėl svarbu nepraleisti to pro akis. Tradicinis valdymas, kai variklis valdomas rankenėle, yra paprastas, patikimas bei visiems suprantamas.

Tačiau ar žinojote, jog kai kuriuos elektrinius variklius galima valdyti nuotoliniu būdu, taip užtikrinant patogumą ir paprastą naudojimą? Nuotoliniu būdu valdomi varikliai ypač naudingi žvejams, nes jie gali susitelkti į žvejybą, o valtį laikyti kiek toliau. Be to, modernūs sprendimai jau derinami su išmaniosiomis programėlėmis, kad galėtumėte matyti įkrovos lygį, našumo rodiklius ir kitą aktualią informaciją tiesiog telefono ar planšetės ekrane.

Naujausi „MiroMAX“ siūlomi modeliai turi ne vieną protingą valdymo sprendimą. Galima išskirti 3 greičių valdymo modulį su all-in-one kontrole. Jis: 

  • Leidžia paprastai įjungti bei išjungti variklį;
  • Leidžia patiems lengvai rinktis tarp 3 skirtingų greičių; | ECO | NORMAL | POWER
  • Turi specialų saugiklį, kuris sustabdo variklį ir neleidžia laivui pabėgti;
  • Leidžia lengvai pakeisti kryptį bei įjungti neutralią pavarą.

Triukšmas
 

Čia galbūt reikėtų kreipti dėmesį į tai, kodėl apskritai verta pirkti elektrinius pakabinamus variklius valtims, o ne vidaus degimo. Vienas iš svarbių jų privalumų yra žymiai mažesnis skleidžiamas triukšmas. Palyginti su tradiciniais benzininiais varikliais, elektriniai varikliai skleidžia nuo 40 iki 80 % mažiau triukšmo. Tai pagerina Jūsų plaukiojimo patirtį ir mažiau trikdo vandens gyvių kasdienybę, leidžia ir Jums megzti pokalbį, kol plaukiate. 

Patikimumas
 

Jokių šepetėlių. Nėra reduktoriaus, tepalų ir kitų naftos produktų. Nėra vertikalios veleno ar kūginės pavaros. Nėra vandens siurblio. Magnetinė bekontaktė transmisija – 10 kartų ilgesnis variklio tarnavimo laikas! Be to, šis variklis beveik niekada nereikalaus techninės priežiūros.

Kaina ir biudžetas
 

Nors kaina neturėtų būti vienintelis ar labiausiai lemiamas veiksnys, renkantis pakabinamą elektrinį variklį būtina atsižvelgti ir į savo biudžetą.

Elektros varikliai gali kainuoti labai įvairiai. Jų kainai įtakos turi galia, funkcionalumas, prekės ženklo reputacija ir ne tik. Labai svarbu individualiai lyginti variklių pliusus ir minusus, kad rastumėte geriausią kainos ir kokybės santykį. Atminkite, kad, investavę į aukštos kokybės elektrinį variklį, greičiausiai galėsite džiaugtis ne tik malonesniu valties naudojimu, tačiau gal net ir ilgesniu tarnavimo laiku. 

Apibendrinimas
 

„MiroMAX“ Jums gali pasiūlyti platų pakabinamų valčių variklių pasirinkimą. Tiesiog internetu galite rasti daug naudingos informacijos apie Jus dominančius modelius. „MiroMAX“ siūlomi pakabinami elektriniai varikliai valtims – Galingi | Patikimi | Kompaktiški | Efektyvūs ir, svarbiausia, ĮPERKAMI. Jie gauna IE5 (itin aukšto efektyvumo) įvertinimą.

Ieškote variklio, tačiau nežinote, nuo ko pradėti? Ne problema – susisiekite telefonu +370 700 30 154 arba el. paštu miromax@miromax.lt ir gaukite patarimus, rekomendacijas bei įžvalgas iš mūsų specialistų.


Naujienlaiškis
Privatumo politika
Strongest in lithuania MIROMAX
ABALT A++  2021 - MIROMAX
Paypal
Akumuliatorių utilizavimas
Man Rupi Rytojus - GIA
ATLIEKOS.LT
Electric bike simulator