Atidaryti pilną svetainės versiją

Atgyvenusių akumuliatorių utilizavimas

 

 

 

ATSAKINGAS POŽIŪRIS

Į EKOLOGIJĄ, RŪŠIAVIMĄ, PERDIRBIMĄ

 

Kuriame ekologiškas elektrines transporto priemones, esame socialiai atsakinga įmonė ir be abejo mums rūpi ekologija. Kviečiame savo klientus atsakingai žiūrėti į atitarnavusių baterijų ir akumuliatorių utilizavimą.


Kiekvienais metais pasaulyje parduodama daugiau kaip 15 milijardų įvairių baterijų, kurių dauguma vieną kartą panaudojus yra išmetamos. Baterijų sudėtyje yra sunkiųjų metalų: švino, gyvsidabrio, kadmio, kitų toksinių elementų, kurie yra žalingi aplinkai bei žmogui. Baterijos sudaro mažiau nei 0,25% visų atliekų, bet joms tenka daugiau nei 50% visų sunkiųjų metalų atliekų. Todėl galvaniniai maitinimo elementai, baterijos ir akumuliatoriai priskiriami pavojingų atliekų grupei ir reikalauja atitinkamų tvarkymo priemonių.


Rūšiuoti baterijas ir akumuliatorius yra svarbu, nes jie yra perdirbami, o pakartotinai išgauti elementai bei rūgštys panaudojami naujų baterijų gamybai arba kitiems plataus vartojimo gaminiams. Taip saugoma tiek mūsų aplinka, tiek tausojami gamtiniai ištekliai. Tuo tarpu baterijos ir akumuliatoriai, išmesti į sąvartynus su buitinėmis atliekomis, irdami skleidžia medžiagas, kurios gali pakeisti cheminę dirvožemio sudėtį, nudeginti augalų lapus, gyvūnų odą. Iš aplinkos sunkieji metalai gali patekti į maistui auginamus augalus, būti išplauti į vandens telkinius ir iš čia patekti į gyvūnų bei žmonių organizmus. Patekę į žmogaus organizmą sunkieji metalai gali pažeisti DNR ir ląsteles. DNR pažeidimai padidina tikimybę susirgti vėžinėmis ligomis.


Įmonė Miromax, vadovaudamasi Aplinkos ministerijos nustatyta tvarka ir LR Atliekų tvarkymo įstatymu nemokamai priima atitarnavusias Miromax baterijas ir akumuliatorius perdirbimui adresu Dūmų 3C, Vilnius.