Atidaryti pilną svetainės versiją

Viskas apie IR šildytuvus: kaip veikia, kur naudojami ir kokie jų privalumai?

Šildymo sprendimų pasaulyje inovacijos ir efektyvūs sprendimai geidžiami kaip niekada anksčiau. Vis dažniau žmonės ir verslas renkasi alternatyvas tradiciniam dujiniam, malkiniam ar kitų tipų šildymui. Viena iš tokių alternatyvų – IR arba infraraudonųjų spindulių šildytuvai. Galbūt dar neteko daug girdėti apie juos? Šiame straipsnyje mes kaip tik ir gilinsimės į visus aspektus, kuriais pasižymi infrared šildytuvai: kaip jie veikia, kur naudojami ir kokią daugybę privalumų siūlo naudotojams. Nesvarbu, ar esate namų šeimininkai, norintys patogaus sprendimo terasai, ar verslininkai, ieškantys efektyvių šildymo sprendimų klientams bei svečiams, šios įžvalgos turėtų Jums praversti!

Infraraudonųjų spindulių šildytuvai | Miromax

Infraraudonųjų spindulių šildytuvai: kaip jie veikia?

Infraraudonųjų spindulių šildytuvai, šilumai generuoti, kaip ir išduoda pats jų pavadinimas, naudoja infraraudonųjų spindulių spinduliuotę. Daugumos šių šildytuvų viduje rasite kaitinimo elementą, dažnai gaminamą iš kvarco arba keramikos. Jis, įkaitintas, skleidžia infraraudonuosius spindulius. Skirtingai nuo tradicinių šildytuvų, kurie šildo aplinkinį orą, IR spinduliai tiesiogiai šildo jų kelyje esančius daiktus ir žmones. Šiluma nepasiskirsto ore, o nusėda ant paviršių Šis šilumos perdavimo būdas panašus į tai, kaip Saulė šildo Žemę.

Dėl to, kai toks šildytuvas įjungtas, Jūs galite jausti kaitrą ant savo odos, tačiau oro temperatūra nė kiek nepasikeičia. Tai – puikus būdas jausti komfortą net šalčiausiais vakarais ar žiemos metu.

Spinduliuotės kelyje esantys objektai ją sugeria ir paverčia spindulių energiją šiluma, todėl pakyla jų temperatūra. Šis procesas leidžia efektyviai ir tiesiogiai šildyti. Efektyvumas didelis dėl to, kad nereikia šildyti oro (ką daro kiti šildytuvai). Tai pareikalauja labai daug energijos.

Infraraudonųjų spindulių šildytuvai ir jų panaudojimas

Apie vietas ir nišas, kur šie šildytuvai yra naudojami, būtų galima kalbėti tikrai nemažai. Dėl efektyvumo, universalumo, patrauklių kainų ir dėl to, kad dažniausiai yra pakankamai mobilūs arba neužima daug vietos, šie sprendimai naudojami tiek namų ūkių, tiek verslo erdvėse.

Šildymas lauko erdvėse prie namų

Toks sprendimas puikiai tinka kaip terasų ar lauko šildytuvai namams bei juos supančioms erdvėms. Nors juos galima pritaikyti ir gyvenamosiose patalpose, beveik visada jie atsiduria ne viduje, o lauke, pavyzdžiui, balkone, terasoje, pavėsinėje, po stogine ar ten, kur renkasi žmonės. Vis dažniau momentiniai šildytuvai, veikiantys su IR spinduliuote, pasirenkami ir dirbtuvėse ar rūsiuose, kur yra dirbama, konstruojama.

Retais atvejais juos net galima naudoti kaip pagrindinę šildymo sistemą. Visgi dažniausiai tai yra papildomas, komforto pridedantis sprendimas. Geriausia su IR šildytuvais yra tai, jog namų savininkai gali šildyti konkrečias erdves, nešvaistydami energijos nenaudojamose patalpose.

Komercinės bei pramoninės patalpos

Infraraudonaisiais spinduliais veikiantys šildytuvai yra skirti ne tik namams. Galima sakyti net dažniau jie yra naudojami komercinėse ar pramoninėse erdvėse. Dėl savo veikimo principo, kai teikia koncentruotą šilumą, jie idealiai tinka taškiniam šildymui sandėliuose, dirbtuvėse ir gamybinėse patalpose. Infraraudonųjų spindulių technologija taip pat naudojama dažų džiovinimo, kietinimo procesuose ir spaudos pramonėje.

Infraraudonųjų spindulių šildytuvai taip pat dažnai naudojami restoranuose, baruose ir lauko poilsio zonose, kur lankytojams net žiemą gali būti jauku ir gera. Lietuvoje tai labai aktualu. Taip lauko terasas turinčios kavinės gali klientus priimti ištisus metus.

Kitos paskirtys

Infraraudonųjų spindulių šildymas vis labiau pripažįstamas sveikatos priežiūros ir sveikatingumo sektoriuose. Kai kada tokio tipo šviestuvai naudojami padedant atsipalaiduoti, detoksikuoti žmogaus organizmą ir pagerinti kraujo apytaką. Tiesa, tie šviestuvai gali kiek skirtis, tačiau naudojama technologija – ta pati.

Žemės ūkyje ir gyvulininkystėje jie pritaikomi siekiant sudaryti optimalias auginimo sąlygas. Toks šviestuvas šiltnamyje leis palaikyti tinkamą temperatūrą, o tvarte ar gyvulių patalpoje  šildys gyvulius ir užtikrins jų gerovę net tada, kai lauke šalta.

Infraraudonųjų spindulių šildytuvai: kokie jų privalumai?

Dabar, kai jau apžvelgėme, kaip veikia infraraudonųjų spindulių šildytuvai ir kur jie dažniausiai naudojami, atidžiai apžvelkime visus jų privalumus nuo A iki Ž.

 • Didelis efektyvumas. Vienas iš svarbiausių IR šildytuvų privalumų yra tas, kad jie labai efektyviai vartoja energiją. Skirtingai nuo tradicinių šildymo sistemų, kurios šildo orą, infraraudonųjų spindulių šildytuvai namams tiesiogiai šildo daiktus ir žmones, sumažindami šilumos nuostolius. Savaime suprantama, kad toks sprendimas turi mažesnį energijos suvartojimą ir generuoja piniginei draugiškesnes šildymo išlaidas.

 • Momentinis šildymas. Skirtingai nei dujiniai, malkiniai ar net elektriniai šildytuvai, infraraudonųjų spindulių principu veikiančios sistemos akimirksniu suteikia šilumą, vos tik įrenginį įjungėte. Įprastiems sprendimams reikia laiko. Kol sistema šyla, ji tik vartoja energiją bei naudos duoda mažai, todėl, galima sakyti – švaistomi resursai. Ši savybė ypač naudinga tose patalpose, kuriose reikia šilumos pagal poreikį. Pavyzdžiui, į terasą atėjo lankytojai, nusprendėte išeiti į lauką išgerti gėrimo ir panašiai.

 • Galimybė šildyti zonas. Infraraudonųjų spindulių šildytuvai leidžia sukurti šildymo zonas bei gerai jas atskirti. Taip nešvaistoma energija ten, kur Jūsų nėra. Nukreipdami šilumą tiksliai ten, turite visą reikalingą komfortą ir džiaugiatės bereikalingų sąnaudų nebuvimu.

 • Patalpų oro kokybė išlieka puiki. Kadangi nėra oro cirkuliacijos, kuri įprastai reikalinga šilumai paskirstyti, tuo pačiu metu šildantis necirkuliuoja ore esantys alergenai, dulkės, kiti nešvarumai. Dėl to nesuprastėja patalpų oro kokybė, ne tiek reikalingas oro valytuvas.

 • Patvarumas ir ilgaamžiškumas. Palyginti su tradiciniais šildytuvais, dėl to, kad neturi tiek daug sudėtingos elektronikos ar komponentų, infrared tipo šildytuvai yra ilgaamžiškesni ir reikalauja labai minimalios priežiūros. Ilgainiui jie gali būti ir beveik visada tampa ekonomišku šildymo sprendimu.

 • Saugumas ir tylumas. Šie šildytuvai veikia labai tyliai ir net įjungus beveik neskleidžia jokio triukšmo. Jiems taip pat nereikia deginti kuro, todėl nebelieka rizikos, susijusios su dujų nuotėkiu ar apsinuodijimu anglies monoksidu. Be to, dauguma šių įrenginių net neturės atvirų kaitinimo elementų, todėl atsitiktinio nudegimo ar liepsnos rizika taip pat minimali.

 • Universalumas ir didelė dizaino sprendimų įvairovė. MiroMAX“ internetinėje parduotuvėje galite pamatyti, jog šie šildytuvai būna įvairių formų, dydžių ir konstrukcijų, todėl yra universalus bei labai lengvai pritaikomas sprendimas. Juos galima integruoti į jau įrengtas arba dar tik planuojamas įrengti erdves. Naudinga ir tai, jog nemažai šių šildytuvų yra nešiojami arba nesunkūs, tad naudotojai pagal poreikį gali juos perkelti į skirtingas vietas.

 • Ekologiškumas. IR šildytuvai laikomi ekologišku šildymo sprendimu ne tik dėl gero energijos vartojimo efektyvumo, tačiau ir dėl to, kad jie nesukelia vietinės taršos. Jie neišskiria šiltnamio efektą sukeliančių dujų ar kietųjų dalelių, tad oro kokybė nesuprastėja, o planeta gali Jums padėkoti už jos saugojimą.

Efektyvus ir ekonomiškas šildymas įvairioms pramonės sritims

MiroMAX“ Jums siūlo  Toshiba“,  Philips“,  Dr. Fisher“ bei  Heraeus“ IR šviestuvus, kurie tinkami naudoti įvairiose pramonės srityse. Šiuos šviestuvus (lempas) gali reikėti naudoti:

 • Termiškai formuojant plastiką (plėvelių, plastikinių butelių, maišelių gamyboje) ar polipropileną (organinio stiklo ir plastmasės gaminių formavimas);

 • Lydant plastiką;

 • Džiovinant rašalą ir laką spaustuvėse bei poligrafinėms mašinoms;

 • Įvairiose gamybos linijose;

 • Šildant maisto produktus;

 • Šildant vamzdžius;

 • Atliekant terminį apdorojimą.

Naudojant tokį lankstų šildymo/kaitinimo sprendimą, gamintojai gali įgyvendinti įvairius planus bei padidinti savo pajėgumus. Termoformavimas itin pasitarnauja plastiko pramonėje, kur yra reikalingas formuojant gaminius. Pavyzdžiui,  Philips“ vamzdinės halogeninės kaitinimo lempos leidžia itin aukštu našumu bei tiksliai atlikti užduotis. Philips InfraRed lempos veikia efektyviai – joms reikia mažesnio galios įvado, kad perduotų didelį šilumos kiekį. Tam pačiam rezultatui pasiekti bus sunaudota mažiau energijos, nei kad su kvarciniais ar keraminiais kaitinimo elementais.

Dėl akimirksniu perduodamos šilumos, sutrumpėja ciklo laikas ir padidėja proceso greitis. Philips InfraRed halogeninės lempos užtikrina efektyviausią temperatūros perdavimą per plastiko storį, kad temperatūra būtų kuo vienodesnė, o tai yra labai svarbu. Šias lempas galima akimirksniu sureguliuoti taip, kaip reikia Jūsų procesams.

Susidomėjote? Kreipkitės ir papasakosime daugiau!

Naujienlaiškis
Privatumo politika
Strongest in lithuania MIROMAX
ABALT A++ 2021 - MIROMAX
Paypal
Akumuliatorių utilizavimas
Man Rupi Rytojus - GIA
ATLIEKOS.LT
Electric bike simulator